Jak fungují tábory SPOLU

Zaměření tábora

Jsme klasický stanový tábor bez elektřiny. Takový, kde jsou děti celý den v přírodě a v průběhu tábora je provází příběh celotáborové hry, během které se prověří nejen svaly, ale i hlavičky. Naučíme je rozdělávat oheň, orientovat se na mapě, uzlovat i šifrovat tajné zprávy.

Hrajeme spoustu skupinových i individuálních her. Děti pomáhají s provozem tábora formou denní služby (mytí nádobí, řezání dřeva, apod.) a tím se učí, že některé věci v životě nejsou zadarmo a je třeba se o ně přičinit.

zábava a hry

Ubytování

Děti i vedoucí tábora spí ve vlastních spacích pytlích ve dvoulůžkových stanech s dřevěnou podsadou a podlážkou. Lůžka jsou dřevěná s matrací. Samozřejmostí je hygienické zázemí, tj. sprchy, suché WC, samostatná krytá jídelna a kuchyně, včetně schválení tábora okresní hygienickou stanicí.

Děti jsou do stanů rozdělovány dle věku a pohlaví. Tedy, snažíme se dávat do stanů věkem si blízké kluky a holky. Snáze se tak navazují nová přátelství.

Přímo u tábora je také louka pro míčové hry, většinou zajistíme i tee-pee, zabezpečené ohniště a již zmiňovaný rybník na koupání v horkých letních dnech, který je jednou z důležitých položek při pro výběru lokality tábora.

spíme ve stanech

Stravování

Jídlo je dětem servírováno 5-krát denně. Stravu připravuje zkušený táborový kuchař s důrazem na vyváženost a pestrost stravy. Pitný režim je zajištěn po celý den nádobami s čajem nebo šťávou.

Čerstvost potravin zaručuje zásobovač denním nákupem po místních prodejnách, pekařstvích apod.

stravování na táboře

Vedení

Vedení je svěřeno zkušeným vedoucím, kteří pracují s dětmi několik let.

Vychováváme si i své nástupce. Nejčastěji jsou to ti, kteří stejně jako vaše děti, jezdili po řadu let na tábor jako svěřenci.

zkušení vedoucí

Zdravotní péče

Na zdravotní stav dětí dohlíží během tábora kvalifikovaný zdravotník.

V naléhavých případech je domluvená spolupráce s oblastní nemocnicí v místě konání tábora.

zdravotní péče

Doprava

Doprava dětí do tábora je vždy zajištěna z Kralup nad Vltavou. Informace o srazu účastníků tábora a datum návratu je vždy uvedeno na stránce o letošním táboře.

Přesné informace o srazu a účastníků obdrží přihlášení vždy nejpozději v průběhu června.

Nejčastěji jezdíme na tábor vlakem. Vyjímečne autobusem, pokud se s předchozím turnusem domluvíme na rozdělení nákladů.

Vlastní doprava na tábor, je také možná, stejně jako pozdní příjezd či předčasný odjezd, po předchozí domluvě s vedením tábora.

doprava na tábor nebo z tábora