Nejčastější obavy rodičů

Spaní ve stanech

Je pro děti zážitkem a rozhodně není nepohodlné. Po celodenních aktivitách děti dobře usínají a nebudí se. Také se nám osvědčila varianta pro tříčlenné počty spolubydlících. Jeden stan slouží jako veliké letiště a další stan mají děti jako šatnu.

Děti jsou do stanů rozdělovány dle věku a pohlaví. Tedy, snažíme se dávat do stanů věkem si blízké kluky a holky. Snáze se tak navazují nová přátelství.

Pro děti, které se budí v noci kvůli WC, svítí lucerny a tábor střeží noční hlídka.

spíme ve stanech

Náročnost programu

Ten je sestaven s ohledem na vyváženost, aby ho zvládli i ti nejmenší táborníci. Po fyzicky náročné aktivitě, při které děti hodně běhají následuje klidnější a naopak.

Složení programu je konzultováno i se zdravotníkem.

táborový program

Hygiena a koupání

Kontrolujeme děti během čištění zubů a hlídáme pravidelnou výměnu prádla.

Sprchujeme se teplou vodou a při horkých dnech se koupeme v rybníce.

koupání v rybníce

Nekvalitní jídlo či jeho nedostatek

Není se čeho obávat. Ani my bychom nechtěli, aby naše děti byly krmeny konzervami a polotovary.

Jíme 5x denně, jídlo je připravováno pro všechny včetně vedoucích.

táborová závěrečná hostina

Stýskání

Je normální, a zejména menším dětem se ze začátku stýská.

Během dne si díky hrám a nabitému programu ani nevzpomenou. Večer při četbě pohádek nebo vyprávění příběhů u táboráku, usnou jako nic.

Rodičům malých dětí doporučujeme pravidelné zasílání pohledů či dopisů s pozdravem. Hlavně dětem, které jsou prvně na táboře, pomůže překonat začátek pohled, poslaný již v den odjezdu na tábor. A určitě neuškodí, přibalit oblíbeného plyšáka nebo polštářek.

Doporučujeme přečíst si následující článek, my se s obsahem naprosto ztotožňujeme 🙂 www.prozeny.cz/36467-dite-vola-sos-z-tabora

indiánské příběhy

Pojištění

Zřizovat dětem úrazové pojištění na dobu tábora není třeba.

Díky zastřešení tábora Pionýrem jsou všichni účastníci tábora i jiných, například víkendových akcí, automaticky pojištěni hromadnou úrazovou pojistkou. Toto pojištění se vztahuje na děti, vedoucí i personál, nezáleží na tom, zda jsou či nejsou členy pionýra.

Pojištění je zřízeno přes ČRDM (Česká rada dětí a mláděže) u pojišťovny Generali. (http://crdm.cz/pojisteni/)

Pokud je účastníkem cizinec, je třeba, aby měl platné zdravotní pojištění u nás (kartičku pojištěnce nebo zřízené cestovní pojištění).

Logo České rady pro mládež